Подача документів до закордонного університету: на що звернути увагу

Можливість подати заявку та навчатися в університеті в будь-якій точці світу є захоплюючою. Проблема для більшості студентів полягає в тому, щоб знати, з чого почати, обираючи університет за межами своєї країни. Тільки в США налічується понад 4000 університетів, тому важливо розуміти різні системи та те, що ці закордонні університети вимагають від абітурієнтів.

 

Різні системи

Подача заявок до університету може бути централізованою, коли один керівний орган контролює, як студенти подають заявки, або децентралізованою. У Великобританії цим централізованим процесом керує Ucas (Служба прийому університетів і коледжів), яка вимагає від студентів відповідати мінімальним вступним вимогам, а також подати особисту заяву та академічні довідки. Ucas дозволяє студентам подати заявку на до п’яти курсів, але інші централізовані системи можуть відрізнятися. Наприклад, в Австралії ви можете подати заявку на дев’ять курсів.

В Австралії Центр прийому до університетів (UAC) охоплює більшість університетів Нового Південного Уельсу та Австралійської столичної території (ACT). Штат Каліфорнія в США має централізовану систему, як і деякі європейські країни. Ці системи зазвичай оцінюють студентів на основі академічних результатів, хоча деякі навчальні заклади встановлюють власні вимоги до вступу, і більшість пропонує альтернативні шляхи для абітурієнтів, які також не відповідають цим вимогам. Деякі курси відбирають кандидатів на основі додаткових критеріїв, таких як особиста заява, анкета, портфоліо робіт, прослуховування, співбесіда чи тест. Інші курси можуть використовувати комбінацію як академічних кваліфікацій, так і додаткових критеріїв відбору.

Більшість централізованих систем відкривають заявки на початку навчального року для тих, хто планує почати навчання наступного навчального року, але для деяких курсів і університетів це може бути раніше. Час обробки залежить від типу заявки та того, наскільки точна та повна ваша заявка. За допомогою Ucas, наприклад, студенти можуть отримувати пропозиції від університетів у будь-який час після подання заявки. Ці терміни, після подання через централізовану систему, різні для кожного університету.

В Австралії, Японії, Південній Кореї та інших країнах, де новий навчальний рік починається в січні, цикл подачі заявок зсувається, щоб працювати з цією датою. Так, наприклад, найранішою датою подачі заявки до австралійського університету є серпень, а пізніші дати подачі заявок йдуть у «раундах» із цієї дати.

У США, а також у Франції, Німеччині та Іспанії існує децентралізована система. До кожного університету застосовується індивідуально, і він може встановити власний набір цінностей і вимог. Вони можуть відрізнятися; Наприклад, університети США відомі тим, що розглядають заявника на цілісній основі, включаючи оцінки, результати тестів, позакласні заходи, рекомендаційні листи та есе. Більшість університетів вимагають принаймні особисту заяву та певні оцінки залежно від курсу, а завдяки децентралізованій системі ви зазвичай можете подавати документи до будь-якої кількості університетів. Просто майте на увазі, що в деяких країнах, наприклад у США, ви повинні платити за кожну заявку.

У США, оскільки заявки є децентралізованими, більшість шкіл радять своїм учням подавати заявки до листопада, а регулярні пропозиції робляться в січні або лютому.

Студенти, які подають документи до університету в Нідерландах, можуть зробити це через Studielink, що вимагає від вас подавати одну заявку за раз через централізований процес. Studielink дозволяє подати заявку на чотири курси одночасно з можливістю змінити курси, на які ви бажаєте подати заявку, у будь-який час до кінцевого терміну реєстрації. Якщо вам відмовили в одному університеті, ви можете подати документи в інший. Проте студенти також можуть подавати заявки безпосередньо до університету, що було б неможливо в інших країнах, наприклад у Великобританії.

 

Університетські цінності

Більшість університетів мають місію, яку студенти можуть знайти в Інтернеті, допомагаючи визначити, що вищі навчальні заклади цінують і шукають у майбутніх студентах. Студенти можуть використовувати цю інформацію, щоб адаптувати свої програми та підкреслити, наскільки вони відповідають закладу.

У Штатах і деяких європейських країнах не очікують особливого фокусування, і студентів заохочують спробувати різні предмети, перш ніж звузити коло своїх інтересів. Отже, якщо у вас є чітке захоплення предметом або чітка кар’єра, тоді британський університет може бути кращим вибором.

 

Вимоги

Звичайно, якщо в університеті є мінімальні вступні вимоги, то студенти повинні відповідати їм, перш ніж їх розглядатимуть. Але просто виконання вступних вимог не означає вступ. Не менш важливо урізноманітнити себе позакласними заходами та досвідом, а також виявляти пристрасть до свого предмета/предметів.

Існують певні відмінності в тому, що університети в різних країнах шукають у студентських заявках. Університети США, наприклад, дуже цінують підприємницьке мислення, і надають перевагу вмінню добре працювати в групах.

Найголовніше для студентів, які збираються вступати до університетів у Великій Британії та за кордоном, — це зрозуміти відмінності між кожною системою. Якщо студент подає заяву до кількох країн, він повинен використовувати різні методи подання, щоб виділити риси, які, на їхню думку, найкраще підійдуть університету.

 

Вибір місця проживання

З такою кількістю дуже різних курсів, університетів і вимог, перш за все це має стосуватися вас, знайти правильний варіант для життя та навчання. Наприклад, більшість університетів у США гарантують вам проживання в кампусі протягом кожного року навчання. Очікується, що ви будете значно активніше брати участь у житті коледжу, брати активну участь у клубах, товариствах і заходах на кампусі.

Велика Британія та багато університетів у європейських містах, таких як Париж чи Берлін, мають більш «відкриті», менш інтенсивні кампуси, де від вас очікують більшої незалежності. Це добре, якщо ви самостійні, але деяким студентам може бути легше процвітати в більш тісній спільноті.

 

Усi Статтi