Порівння витрат на здобуття вищої освіти, в залежності від вибору країни та напрямку навчання

Основні моменти:

  • Порівнювати витрати на навчання в залежності від напрямку навчання та країни може бути складно
  • Проте низка останніх підсумків надає деякі корисні показники відносно витрат для іноземних студентів

Ще до пандемії доступність різних варіантів навчання за кордоном зростала як міркування для багатьох майбутніх іноземних студентів та їхніх родин. Це відображає зростаючий акцент на віддачі від інвестицій у навчання за кордоном, особливо в Південній Азії та Африці, де все більше студентів розглядають можливість подорожувати за кордон для отримання освіти, але де сімейні фінанси можуть бути відносно обмеженими.

Цього року витрати на навчання та проживання у студентів стали ще більш актуальними. Ціни на продукти харчування та побутові товари зростають, а інфляція стрімко зростає по всьому світу. Крім того, у багатьох країнах існують реальні проблеми з доступністю житла.

Аналіз 2022 року, проведений спеціалістами з нерухомості Savills, пропонує цікаве вікно порівняння витрат для вибраних напрямків. Аналіз ґрунтується на деяких загальних точках відліку при перерахунку витрат у долари США для іноземного студента, який навчається за програмою бакалавра STEM і проживає у спеціально побудованому студентському гуртожитку.

У наступній таблиці наведено приблизні місячні витрати для студента, який відповідає цьому профілю в 20 містах призначення.

Загальні місячні витрати для студентів у 20 напрямках навчання в доларах США. Зверніть увагу, що супровідні стрілки на назвах міст вказують на зміну рейтингу вгору або вниз з 2019 року. Джерело: Savills Research

«Нью-Йорк, Сан-Франциско та Бостон зберігають свої позиції на вершині рейтингу вартості, стягуючи найвищу плату за навчання — понад 85 000 доларів США на рік — що становить дві третини їхніх загальних витрат для студентів. Далі йдуть ще два англомовних міста: Лондон і Сідней», — пояснює аналітик Savills Люсі Палк. «Порівняно нижча вартість життя в європейських містах, відносно доступна оренда та плата за навчання роблять деякі європейські міста особливо привабливими для іноземних студентів. Більше курсів, що викладаються англійською мовою, яскраві соціальні та культурні сцени, а також можливість вивчити нову мову роблять Варшаву, Відень і Берлін дедалі привабливішими, зокрема, для іноземних студентів».

Відповідне резюме від Studee.com демонструє значний діапазон плати за навчання у восьми провідних напрямках навчання, як на рівні бакалавра, так і на рівні магістра.

Порівняння діапазонів плати за навчання в основних напрямках навчання, конвертованих у долари США та на основі рівнів плати за 2020 рік. Джерело: Studee.com

Ми можемо спостерігати подібні діапазони навіть в одній країні призначення за містом, місцем розташування та типом розміщення. Ця додаткова мінливість відображається в наступній розбивці від Erudera, яка показує приблизні місячні витрати для вибраних міст США.

Приблизні місячні витрати для вибраних міст США в доларах США. Джерело: Erudera

Джерело

 

Усi Статтi