Порівння витрат на здобуття вищої освіти, в залежності від країни та напрямку навчання

Основні моменти:

  • Порівнювати витрати на навчання в залежності від напрямку навчання та країни може бути складно
  • Проте низка останніх підсумків надає деякі корисні показники відносно витрат для іноземних студентів

Цього року витрати на навчання та проживання у студентів стали ще більш актуальними. Ціни на продукти харчування та побутові товари зростають, а інфляція стрімко зростає по всьому світу. Крім того, у багатьох країнах існують реальні проблеми з доступністю житла.

Аналіз 2022 року, проведений спеціалістами з нерухомості Savills, пропонує цікаве вікно порівняння витрат для вибраних напрямків. Аналіз ґрунтується на деяких загальних точках відліку при перерахунку витрат у долари США для іноземного студента, який навчається за програмою бакалавра STEM і проживає у спеціально побудованому студентському гуртожитку.

У наступній таблиці наведено приблизні місячні витрати для студента, який відповідає цьому профілю в 20 містах призначення.

Загальні місячні витрати для студентів у 20 напрямках навчання в доларах США. Зверніть увагу, що супровідні стрілки на назвах міст вказують на зміну рейтингу вгору або вниз з 2019 року. Джерело: Savills Research

«Нью-Йорк, Сан-Франциско та Бостон зберігають свої позиції на вершині рейтингу вартості, стягуючи найвищу плату за навчання — понад 85 000 доларів США на рік — що становить дві третини їхніх загальних витрат для студентів. Далі йдуть ще два англомовних міста: Лондон і Сідней», — пояснює аналітик Savills Люсі Палк. «Порівняно нижча вартість життя в європейських містах, відносно доступна оренда та плата за навчання роблять деякі європейські міста особливо привабливими для іноземних студентів. Більше курсів, що викладаються англійською мовою, яскраві соціальні та культурні сцени, а також можливість вивчити нову мову роблять Варшаву, Відень і Берлін дедалі привабливішими, зокрема, для іноземних студентів».

Відповідне резюме від Studee.com демонструє значний діапазон плати за навчання у восьми провідних напрямках навчання, як на рівні бакалавра, так і на рівні магістра.

Порівняння діапазонів плати за навчання в основних напрямках навчання, конвертованих у долари США та на основі рівнів плати за 2020 рік. Джерело: Studee.com

Ми можемо спостерігати подібні діапазони навіть в одній країні призначення за містом, місцем розташування та типом розміщення. Ця додаткова мінливість відображається в наступній розбивці від Erudera, яка показує приблизні місячні витрати для вибраних міст США.

Приблизні місячні витрати для вибраних міст США в доларах США. Джерело: Erudera

Джерело

 

Усi Статтi