Студентська віза
Загалом іноземні громадяни, які бажають подорожувати до Сполучених Штатів, повинні спершу отримати візу — або неімміграційну візу для тимчасового перебування, або імміграційну візу для постійного проживання. Для навчання у Сполучених Штатах необхідно отримати студентську візу. Тип навчання та заклад, до якого ви плануєте вступити, визначають, чи потрібна вам віза типу F або M.
Студенти не можуть подорожувати за програмою безвізового в’їзду або з туристичними візами
Для навчання у Сполучених Штатах необхідно мати студентську візу (візу типу F або M). Ви не можете навчатися, в'їхавши за туристичною візою (B), якщо тільки не маєте права та не отримали зміну статусу від USCIS, або за програмою безвізового в'їзду (VWP), за винятком випадків, коли ви берете участь у короткострокових рекреаційних (без отримання кредитів) курсах у рамках туристичної подорожі. Для отримання додаткової інформації про VWP зверніться до програми безвізового в'їзду.
Для короткострокових рекреаційних курсів може підійти туристична віза (типу B)
Туристична віза (типу B) дозволяє записатися на короткий рекреаційний курс навчання, який не дає кредитів для отримання ступеня або академічного сертифіката. Дізнайтеся більше про туристичні візи.
Навчання, що призводить до отримання ступеня або сертифіката в США, не дозволяється за туристичною візою (типу B), навіть якщо воно є короткочасним. Наприклад, студенту на дистанційній програмі, яка потребує певного часу перебування на кампусі в США, необхідно отримати студентську візу (типу F або M) до в'їзду до Сполучених Штатів.
Прийняття до SEVP-затвердженого навчального закладу
Перший крок для навчання у Сполучених Штатах — подати заявку до закладу, затвердженого SEVP (Програма для студентів і обміну відвідувачами). Якщо SEVP-затверджений заклад приймає вас на навчання, ви будете зареєстровані в Системі інформації для студентів та учасників програм обміну (SEVIS) і повинні сплатити збір SEVIS I-901. SEVP-затверджений навчальний заклад видасть вам форму I-20. Після отримання форми I-20 і реєстрації в SEVIS ви можете подати заявку в посольство або консульство США на студентську візу (типу F або M). Ви повинні пред'явити форму I-20 консульському офіцеру під час співбесіди на візу.
Якщо ваш чоловік/дружина та/або діти житимуть з вами в Сполучених Штатах під час вашого навчання, вони також повинні зареєструватися в SEVIS, отримати індивідуальні форми I-20 від SEVP-затвердженого навчального закладу і подати заявку на візу (але вони не сплачують збір SEVIS).
Відвідайте веб-сайт Програми для студентів і обміну відвідувачами (SEVP) імміграційної та митної служби США (ICE), щоб дізнатися більше про SEVIS і збір SEVIS I-901.
Відвідайте веб-сайт Державного департаменту EducationUSA, щоб дізнатися про освітні можливості для бакалаврського та магістерського рівнів, а також загальний огляд процесу подання заявок. Ви також можете відвідати сторінку DHS Study in the States для пошуку SEVP-сертифікованих шкіл.
Як подати заяву
Процес подання заявки на візу складається з кількох кроків. Порядок цих кроків і спосіб їх виконання можуть відрізнятися залежно від посольства або консульства США. Будь ласка, ознайомтеся з інструкціями на веб-сайті посольства або консульства.
- Заповніть онлайн-заявку на візу
- Онлайн-заявка на неімміграційну візу, форма DS-160 – Дізнайтеся більше про заповнення DS-160. Ви повинні: 1) заповнити онлайн-заявку на візу та 2) роздрукувати сторінку підтвердження заявки для співбесіди.
- Фото – Ви завантажите своє фото під час заповнення онлайн-форми DS-160. Ваше фото повинно відповідати вимогам до фотографії.
- Призначте співбесіду
Заявники на отримання візи зазвичай повинні пройти співбесіду, з певними винятками. Консульські офіцери можуть вимагати співбесіду для будь-якого заявника.
Вам слід записатися на співбесіду для отримання візи в посольстві або консульстві США у вашій країні проживання. Ви можете призначити співбесіду в іншому посольстві або консульстві США, але майте на увазі, що може бути важче довести, що ви відповідаєте вимогам для отримання візи за межами країни проживання.
Час очікування призначення співбесіди на візу може змінюватися залежно від місця, сезону та категорії візи, тому вам слід подавати заявку на візу завчасно. Перегляньте час очікування на співбесіду в місці, де ви подаватимете заявку.
Час очікування на призначення співбесіди
Перевірте приблизний час очікування на співбесіду для неімміграційної візи в посольстві або консульстві США.
Примітка: Перевірте на веб-сайті конкретного посольства або консульства, чи маєте ви право на звільнення від особистої співбесіди.
Заявники, які призначають співбесіду на візу в місці, відмінному від місця проживання, повинні перевірити час очікування для нерезидентів на відповідних веб-сайтах.
Зберіть необхідні документи
Зберіть та підготуйте наступні документи перед співбесідою на візу:
- Паспорт, дійсний для подорожей до Сполучених Штатів — ваш паспорт повинен бути дійсним принаймні шість місяців після закінчення вашого перебування в США (за винятком випадків, коли є угоди для конкретних країн). Кожен, кому потрібна віза, повинен подати окрему заявку, включаючи членів сім'ї, зазначених у вашому паспорті.
- Підтвердження форми DS-160 — заявки на неімміграційну візу.
- Квитанція про оплату збору за подання заявки, якщо потрібно заплатити до співбесіди.
- Фото – Ви завантажите своє фото під час заповнення форми DS-160. Якщо завантаження фото не вдасться, потрібно принести одне роздруковане фото у форматі, зазначеному у вимогах до фотографії.
- Сертифікат про відповідність статусу неіммігранта (F-1) для академічних і мовних студентів, форма I-20 або Сертифікат про відповідність статусу неіммігранта (M-1) для студентів професійного навчання, форма I-20 – ваш заклад надішле вам форму I-20 після того, як ваші дані будуть внесені до бази даних SEVIS. Ви та представник вашого навчального закладу повинні підписати форму I-20. Усі студенти мають бути зареєстровані в Системі інформації для студентів та учасників програм обміну (SEVIS). Якщо ваш чоловік/дружина та/або діти мають намір проживати з вами в США, кожен з них отримає індивідуальну форму I-20.
Усi Статтi