Як іноземним студентам отримати грін-карту?

Як іноземні студенти приїжджають до Сполучених Штатів і отримують грін-карти? 

Це непросто, але реально. Найпопулярніший спосіб, можна візуально зобразити такою формулою: F-1 студентська віза -> Додаткове практичне навчання (OPT) через дозвіл на працевлаштування післядипломної освіти -> робоча віза H1B -> Трудова довідка та спонсорство роботодавця I-140 для отримання грін-карти. Пояснимо цю формулу.

 

Шлях до американської грін-карти

Студент починає з подання заявки до різних коледжів або університетів США, щоб зарахуватись на курс навчання, який веде до здобуття ступеня бакалавра в будь-якій галузі. Після зарахування, офіс консультанта з питань міжнародних студентів коледжу надасть студенту форму I-20, яка підтверджує прийняття на навчання в закладі та вказує орієнтовну вартість навчання. У більшості випадків ця форма дозволить студенту подати заявку на студентську візу F-1 у консульстві США за кордоном. Щоб побачити зразок того, як виглядає форма I-20, перегляньте тут.

Щоб бути зареєстрованим у системі США як міжнародний студент, студент повинен сплатити так звану плату за програму студентів і відвідувачів обміну (SEVIS). Цю комісію можна сплатити онлайн до того, як консульство США почне подавати заявку на отримання студентської візи. Міжнародний студентський консультант у коледжі чи університеті, який приймає студента, зможе допомогти здійснити всі ці кроки без будь-яких витрат для студента. Дійсно, доцільно тісно співпрацювати з таким консультантом протягом усього процесу, який тут обговорюється, оскільки коледж чи університет їм платить за допомогу іноземним студентам в отриманні віз, і вони добре знають увесь процес.

 

Студентська віза F-1

Припустимо, що студент подає заяву та підтверджує, що він має готовий доступ до суми грошей, необхідної для початку навчання, як зазначено у формі I-20, студентська віза F-1 буде видана, і студенту буде дозволено в’їхати до Сполучених Штатів на навчання. У випадку професійно-технічного закладу може знадобитися віза M-1, але процес такий самий. Протягом наступних чотирьох років, якщо студент отримує ступінь бакалавра, або рік чи два, якщо передбачається ступінь магістра, у студента буде час, щоб скласти план імміграції щодо кількох наступних кроків на шляху після закінчення навчання.

 

Факультативні практичні заняття

Коли студент наближається до завершення навчання, за допомогою міжнародного студентського консультанта студент повинен подати заявку на отримання дозволу на працевлаштування післядипломної освіти за факультативною практичною підготовкою (OPT). Очікується, що студент буде працевлаштований у своїй галузі навчання під час OPT, і студент повинен надати інформацію про роботодавця до SEVIS. Максимальний період безробіття становить 90 днів. Протягом цього періоду студент повинен спробувати заручитися підтримкою роботодавця, щоб отримати робочу візу H1-B після закінчення його або її статусу OPT. Для студентів, які вивчають науку, технології, інженерію чи математику (STEM), можна отримати додаткові 24 місяці розширеної роботи за OPT. У будь-якому випадку, після отримання статусу OPT, зазвичай наступним кроком у процесі є подача заявки на візу H1-B.

 

Робоча віза H1-B

Ідеальний варіант – подати заявку на так звану візу H1-B без обмежень. Університети та пов’язані з ними некомерційні організації, некомерційні дослідницькі організації та державні дослідницькі організації звільнені від обмеження кількості робочих віз, доступних іноземним студентам щороку. Ці роботодавці можуть подати заяву H-1B до Служби громадянства та імміграції США (USCIS) у будь-який час протягом року, не звертаючи уваги на ліміт фінансового року.

В іншому випадку отримання візи H1-B передбачає участь у лотереї, щоб визначити, чи відповідаєте ви вимогам для отримання візи. Це тому, що набагато більше заявників бажають отримати візи H1-B, ніж є для них доступні місця. Дійсно, щороку доступно лише 65 000 місць для осіб зі ступенем бакалавра та лише 20 000 додаткових місць для тих, хто має ступінь магістра. Однак щороку для слотів, які пропонує USCIS, застосовується значно більше. Невдача виграти в лотерею призведе до того, що доведеться повернутися додому та чекати наступного року, щоб спробувати ще раз, або знайти вдалий інший варіант, наприклад, E, I, J, L, O, P, R або TN отримання візи або одруження з громадянином США, який може подати заявку на спонсорство подружжя.

 

Чи зараз вдалий час, щоб подати заяву на студентську візу?

Знайти роботодавця, який візьме вас на роботу та подати заявку на робочу візу H1-B зі студентом, нелегко. Дійсно, на даний момент існують тисячі власників робочих віз H1-B, які нещодавно були звільнені такими ІТ-гігантами, як Microsoft, Amazon і Google, наприклад. Однак це відображає припливи та відпливи ринків. Кажуть, найтемніше перед світанком. Іноді розумно плисти проти течії, і це може бути саме такий час, якщо студент тільки починає.

 

Процес PERM до отримання грін-карти

Отримання робочої візи H1-B дозволяє працівнику перебувати у США до шести років. У деяких випадках тривалість перебування може бути подовжена ще більше, наприклад, з тими, хто може знайти роботодавця, який буде готовий подати заявку на так звану Програму управління електронним оглядом (PERM) Labor Certification для роботодавця. У цьому випадку роботодавець повинен показати модель найму за останні шість місяців, яка призвела до невдачі в пошуку місцевого працівника США, готового, бажаючого та здатного взятися за роботу, яку роботодавець пропонує запропонувати іноземному працівнику.

Якщо припустити, що роботодавець справді зможе переконати Міністерство праці (DOL) у цьому факті, роботодавець отримає схвалення спонсорувати іноземного працівника для заповнення місця. Процес зазвичай передбачає отримання схвалення від DOL, а потім подання заявки на зміну статусу в межах Сполучених Штатів. Зазвичай такий процес триває від двох до трьох років.

Якщо заявнику вдасться залишитися з роботодавцем і отримати дозвіл на посадку, заявник матиме право на отримання грін-карти США, тобто на постійне проживання. Процес передбачає отримання довідки від поліції та проходження медичного огляду. Якщо у заявника є члени сім’ї, які проживають разом з ними, вони також отримають право, пройшовши ті самі перевірки.

 

Коротше кажучи, знову ж таки процес: студентська віза F-1 -> Факультативне практичне навчання (OPT) через дозвіл на працевлаштування післядипломної освіти -> Робоча віза H1B -> Трудова сертифікація та спонсорство роботодавця I-140 для отримання грін-карти.

Джерело: forbes

Усi Статтi